Папа і донька. Як створити атмосферу щастя?

тато і донька - як створити атмосферу щастяЗавантаження папи і дитини починається ще до народження. Перебуваючи всередині мами, малюк вже здатний сприймати всі ті позитивні емоції, які ви здатні йому подарувати.

Майбутній тато нарівні з мамою може розмовляти з крихіткою, розповідати про те, як його люблять і чекають появи на світ. Вже доведено науково, що дитина вас чує. Вже в цей момент закладається фундамент емоційної близькості між батьком і дитиною. Маленька порада для тат: створіть в будинку таку атмосферу, щоб і ваша дружина, і майбутня дочка знаходилися в стані спокою і гармонії.
Звичайно, в більшості випадків після народження дитини основна частина турбот лягає на плечі мами, але це не означає, що батько залишається осторонь. А в інших випадках навпаки, тато бере на себе все, що пов’язано з доглядом за малям. До речі, дослідження показали, що коли його батько нарівні з матір’ю возиться з немовлям, то такі діти рідше плачуть, і взагалі більш спокійні.

Незважаючи на поширений стереотип, що чоловіки хочуть в першу чергу спадкоємця, дуже багато папи мріють саме про дочку. А для дівчинки взагалі дуже важливі саме татові ніжність і увага, їй приємно відчувати себе «маленькою принцесою», яку тато любить і балує. Завдяки цьому у майбутньому велика вірогідність того, що її стосунки з протилежною статтю будуть складатися вдало. Саме тато покаже дівчинці, що чоловічий світ не є ворожим, що чоловік і жінка — різні, але в той же час рівноцінні поняття. У відносинах з батьком дівчинка буде вчитися відчувати себе жінкою — ніжною, потрібною і привабливою. Нікому іншому, крім батька (перший чоловік у житті дівчинки) цю роль довіряти не можна. Оскільки тато — перший чоловік в житті дочки, то несвідомо вона з нього вибудовує модель ідеального чоловіка. Після цього, (якщо образ сформований успішно) тато має ще підтвердити свій «статус», коли дочка увійде в підлітковий вік. Тоді дочка буде шукати собі чоловіка, схожого на свого батька (навіть несвідомо).

Для працюючих татусів дуже важливо виділити час, який він буде присвячувати розмовам та іграм з донькою, а у вихідні ходити на прогулянки, в гості, відповідати на нескінченні дитячі «чому».

Роль сучасного папи ще можна позначити як розвінчання патріархальних стереотипів про те, що доля дівчинки (майбутньої жінки) — домоводство. Папа не дасть своїй дочці психологічно застрягти лише на суто жіночих інтересах, а розширити її пізнання в інших областях.

Татам важливо не тільки створити, але і зберегти добрі стосунки зі своєю дочкою. Робіть їй частіше компліменти, так підвищується її самооцінка і впевненість у власних силах. Потрібно навчитися бути і другом, і батьком.

А ще не соромтеся демонструвати дочці свою фізичну силу (подбайте про те, щоб вона була). Маля з раннього дитинства буде знати, що ви її захисник, поряд з яким завжди спокійно.

Також татам потрібно пам’ятати про те, що реакція на оклик мами і тата може істотно відрізнятися. Іноді варто обходитися просто суворим тоном. У більшості випадків це діє.

Взагалі вже давно не секрет що так званий життєвий сценарій закладається у дитини з народження. Згідно психологічної теорії, життєвий сценарій — це програмні установки майбутнього життя, формуються у дитини батьками та найближчим оточенням. І вважається, що в більшості випадків від тата залежить, за яким сценарієм складеться життя доньки. До того ж від того, наскільки в ранні роки склалася і зміцніла їх емоційна близькість, залежить, наскільки легко буде проходити «підлітковий криза» з її нігілізмом і прагненням до незалежності. Час, коли дівчинка (дівчина) поступово входить у світ стосунків з протилежною статтю, саме батько може багато що підказати і багато від чого застерегти. І якщо є емоційна близькість і довіра, його слова підросла дочка ніколи не пропустить повз вуха. Для неї думка папи дуже важлива. До того ж саме в підлітковому віці дівчинки можуть бути незадоволені своєю зовнішністю, собою, і тільки татові ніжність, увага та любов, а також компліменти допоможуть їй подолати цей етап і не заробити комплексу неповноцінності. Захоплення у ваших очах подіє краще за всіх розрад і умовлянь разом узятих. Не відмахуйтеся від її проблем, вирішуйте їх разом.

Любіть своїх дівчаток, балуйте їх (в міру), але не будьте жорстокими або байдужими. І коли ваша маленька принцеса підросте, вона не дозволить собі опуститися нижче тієї планки, яку збудували ваша турбота і любов.


Вискажіть свою думку

Скажіть, що Ви думаєте з цього приводу...

MAXCACHE: 0.38MB/0.00022 sec